Rowerzysta przejeżdżał przez pasy. Potrącony trafił do szpitala

2021-10-07 15:25:09(ost. akt: 2021-10-14 14:21:12)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

ROWERZYŚCI || Około godziny 14:15 przy rondzie koło "Sanepid-u" w Bartoszycach doszło do potrącenia rowerzysty. 14-latek został zabrany do szpitala z urazem nogi. Wstępny i nieoficjalne ustalenia wskazują, że wina jest po stronie rowerzysty.
32 – latek kierujący Fordem opuszał rondo kierując się w stronę ul. Boh. Warszawy, wówczas na przejście dla pieszych od strony ul. Marii Skłodowskiej – Curie wjechał 14 - letni rowerzysta, który poruszał się na rowerze przez przejście dla pieszych, na którym nie było wyznaczonej ścieżki rowerowej. Kierowca forda nie zdołał wyhamować i doszło do zderzenia. 14-latek z urazem nogi został zabrany do szpitala.

W tym miejscu nie ma ścieżki rowerowej
Fot. KPP Bartoszyce
W tym miejscu nie ma ścieżki rowerowej

Fot. Dariusz Dopierała

Kierowca był trzeźwy. Z tego co się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, został oślepiony przez słońce. Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku przyczynił się 14-latek, który na na przejściu dla pieszych poruszał się na rowerze.

Fot. Dariusz Dopierała

Fot. Dariusz Dopierała

Policja apeluje i przypomina, że przejazd na rowerze przez przejście dla pieszych jest zabronione. Na rowerze możemy poruszać się tylko przez przejścia, które są specjalnie oznaczone znakami pionowymi i na jezdni.

Fot. Dariusz Dopierała

Fot. Dariusz Dopierała

W tym miejscu takiego oznaczenia nie ma. Jest to częste wykroczenie powodowane przez rowerzystów i niestety, często dochodzi do tego typu zdarzeń. Niedawno obok sklepu Lidl doszło do podobnego zdarzenia, którym dziewczyna przyjeżdżała Rowerem przez przejście dla pieszych. Wówczas zakończyło się to złamaniem nogi. [

Fot. Dariusz Dopierała

Fot. Dariusz Dopierała


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5