Modernizacja przejścia w Bartoszycach coraz bliżej. Co się zmieni?

2021-09-09 12:40:00(ost. akt: 2021-09-11 05:13:37)
Przejście zostanie zmodernizowane w tym roku

Przejście zostanie zmodernizowane w tym roku

Autor zdjęcia: Darek Dopierała

Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie na przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Kętrzyńskiej. Inwestycja jest zlokalizowana naprzeciwko kiosku przy popularnym dyskoncie. W środę podpisano umowę na rozbudowę.
Informowaliśmy, że Urząd Miasta, jako jedyny poza Sępopolem samorząd gminy otrzymał dofinansowanie na przebudowę przejścia dla pieszych na ul. Kętrzyńskiej.

Przypomnijmy, że na zmodernizowanym przejściu zaplanowano wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, czyli zastosowanie systemu aktywnego przejścia dla pieszych. Poruszający się pojazdem kierowca zostanie poinformowany o tym, że pieszy zbliża się do przejścia, lub się na nim znajduje. Będzie to możliwe dzięki zsynchronizowaniu czujnika ruchu, punktowych elementów odblaskowych (S-4 Kabel), lamp wczesnego ostrzegania umieszczonych nad znakiem drogowym D-6. System będzie też posiadał aktywne doświetlenie przejścia dla pieszych lampami ledowymi.

Wybrano lokalizację na drogach należących do miasta
Fot. Darek Dopierała
Wybrano lokalizację na drogach należących do miasta

Jak informuje Urząd Miasta wczoraj, czyli 8 września 2021 r. w Delegaturze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na rozbudowę przejścia dla pieszych przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach.

Umowę podpisano po dwóch miesiącach od pierwotnie planowanego terminu rozpoczęcia przebudowy. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, przebudowa miała rozpocząć się 01 lipca, a zakończyć do 31 grudnia bieżącego roku. Nie wiemy, czy opóźnienie wpłynie na zmianę założonych terminów.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5