Dożynki w gm. Górowo Iławeckie

2021-08-24 13:00:00 (ost. akt: 2021-09-06 13:59:03)

Autor zdjęcia: gm. Górowo Iławeckie

W miniony weekend obrodziło w Święta Plonów. W niedzielę dożynki odbyły się w gm. Górowo Iławeckie. Uroczystości zorganizowano w Dwórznie.
Uroczystość rozpoczął przemarsz barwnego korowodu. Na placu dożynkowym odbyła się plenerowa, dziękczynna msza święta koncelebrowana przez ks. Jana Puławskiego z Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górowie Iławeckim.

Następnie gospodyni dożynek, czyli Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska – Świtaj przywitała zaproszonych gości oraz Starościnę i Starostę Dożynek, którymi w tym roku byli Jolanta Widlak i Zbigniew Szymański.

Po tradycyjnym podzieleniu Chleba Dożynkowego i prezentacji wieńców dożynkowych rozpoczęła się część rozrywkowo-artystyczna. Na scenie wystąpiły zespoły: „Kalina”, „Oktawa” z Kamińska oraz Magda Machnaczyk i Szymon Sobczak. Gwiazdą wieczoru dożynek 2021 był zespół FOCUS.

Rozstrzygnięto również wyniki konkursów dożynkowych. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Fot. gm. Górowo Iławeckie

—„Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”: wygrali (kolejność wg uzyskanych miejsc): Sołectwo Czyprki, Miejscowość Sigajny, Sołectwo Wojmiany.

— „Chleb dożynkowy”: KGW Dwórzno, Monika Szewczyk oraz Marta Piędziak.

— „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe”: Sołectwo Dwórzno.

— „Czysta i Estetyczna wieś w gminie Górowo Iławeckie”: Sołectwo Kandyty, Sołectwo Gałajny oraz Sołectwo Żywkowo

Fot. gm. Górowo Iławeckie

Warto zauważyć, że uczestnicy dożynek mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson &Johnson przeciwko COVID – 19 oraz wziąć udział w loterii szczepionkowej.

dar

Więcej o rolnictwie i rolnikach: http://rolniczeabc.p

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5