28-latek z gminy Bisztynek hodował na strychu konopie indyjskie

2021-05-20 17:40:00(ost. akt: 2021-05-20 17:41:57)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjanci nie docenili kunsztu i zapału do ogrodnictwa 28-latka z gminy Bisztynek. Na strychu założył magiczny ogród. Mężczyzna został zatrzymany, a po przesłuchaniu zwolniony. Za uprawę konopi indyjskich grozi mu do trzech lat więzienia.
Obecnie na terenie wielu ogródków działkowych sadzone są rośliny. Pogoda sprzyja uprawom, które potrzebują słońca. Mieszkaniec gminy Bisztynek wpadł na pomysł, aby na plantację wykorzystać strych swojego domu. Jednak zamiast marchewek. lub innych warzyw założył nielegalną plantację konopi indyjskich.

Nielegalną plantację zlikwidowali bartoszyccy policjanci kryminalni. Nielegalna plantacja była zlokalizowana na strychu. Bartoszyccy policjanci znaleźli na nim 15 krzewów, z których jeden osiągnął wysokość 158 cm. Niestety policjanci nie docenili umiejętności ogrodniczych 28-latka z gminy Bisztynek.

Fot. KPP Bartoszyce

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 19 maja przed 18:00. W mieszkaniu mężczyzny ujawniono także woreczek z zawartością suszu roślinnego. Według wstępnych badań prawdopodobnie jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli rośliny i susz i przekazali na badanie do laboratorium.

Przypomnijmy że posiadanie narkotyków i uprawa konopi innych, niż włókniste jest przestępstwem. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Bartoszyce

dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5