Sukces młodzików MDK Bartoszyce

2021-05-13 09:30:00 (ost. akt: 2021-05-13 09:13:30)
Młodzicy MDK Bartoszyce

Młodzicy MDK Bartoszyce

Autor zdjęcia: MDK Bartoszyce

Młodzicy MDK Bartoszyce po dwóch zwycięstwach i porażce w Pucharze Prezesa ZPRP rozgrywanym w Warszawie awansowali do 1/8 MP siatkówki. Tym samym podopieczni trenera Jarosława Klimko znaleźli się w gronie 16 najlepszych drużyn Polski.
Wcześniej nie udało się awansować juniorom MDK Bartoszyce, pechowo z 1/16 MP odpadli juniorzy młodsi grając bez dwóch podstawowych zawodników (kontuzje). Jednak udało się to młodzikom pod kierunkiem Jarosława Klimko. Drużyna z Bartoszyc po 2 zwycięstwach, w inauguracyjnym meczu z Białymstokiem 32:23, oraz z MTS Kwidzyn 27:22 awansowała do 1/8 MP (Puchar Prezesa ZPRP) czyli do 16 najlepszych zespołów w Polsce.
Na koniec turnieju młodzi szczypiorniści z Bartoszyc doznali smaku porażki, przegrywając z gospodarzem Agrykolą Warszawa 19:28.
Wynik ten jednak nie przeszkodził młodzikom MDK Bartoszyce awansować do dalszego etapu rozgrywek, który rozgrywany będzie 21-23 maja w Szczecinie. Przeciwnikiem MDK Bartoszyce w 1/8 Pucharu Prezesa ZPRP w Polsce będą: MKS Pałac Młodzieży Tarnów, MKS Kusy Szczecin, LKPR Moto-Jelcz Oława.

Po turnieju rozmawialiśmy z trenerem MDK Bartoszyce Jarosławem Klimko.

– Chłopcy trenują wspólnie 8-9 lat więc jesteśmy zgrani, znamy swoje umiejętności i wartość — powiedział. — Teraz martwimy się tylko, żeby wszyscy przed turniejem byli zdrowi, zdążyli wyleczyć kontuzje i nie trafił nikt na kwarantannę, bo i tak bywało. Zespoły z 1/16 znaliśmy, graliśmy ze sobą wcześniej. Białystok przyjechał z zespołem młodszym, oni jakby dopiero zdobywali szlify. Cały czas kontrolowaliśmy spotkanie, tu nie było problemu. W drugim naszym meczu, z Kwidzynem, chłopcy rozegrali rewelacyjne spotkanie, bili się o każdą piłkę. Mecz był bardzo zacięty, cały czas różnica bramki czy dwóch. Dopiero w drugiej połowie udało nam się odskoczyć na 8 bramek i już dowieźliśmy tą przewagę do końca. Że Agrykola jest bardzo mocna, wiedzieliśmy od początku. Podeszliśmy do meczu ostrożnie, wiadomo było że awans już uzyskaliśmy. W tym meczu wynik zakłamuje nieco przebieg spotkania, jeszcze po 10. min. drugiej połowy było 16:15 dla Agrykoli, także walkę podjęliśmy.
Na uwagę zasługuje postawa drugiego bramkarza Piotrka Rynkiewicza, który wszedł z ławki po kontuzji pierwszego bramkarza drużyny, już w meczu z Białymstokiem. Bronił rewelacyjnie, w spotkaniu z Kwidzynem dostał najlepszego zawodnika meczu, a na koniec został wyróżniony tytułem najlepszego bramkarza w całym turnieju.

Szczypiorniści MDK Bartoszyce
Fot. MDK Bartoszyce
Szczypiorniści MDK Bartoszyce

W związku z tym, że jest to kolejny daleki wyjazd młodzieży klubu z Bartoszyc, za naszym pośrednictwem, z apelem i prośbą do Państwa, zwraca się trener MDK Bartoszyce Andrzej Cichocki:

– Jesteśmy klubem młodym i staramy się poszukiwać sponsorów. Nasz zespół awansował do 16 najlepszych drużyn w Polsce. Wyjazd kosztuje ok. 10.000 złotych. Z całych sił staramy się, aby dzieci za swój sukces nie płaciły. Szanujemy ich wkład. Postaramy się, aby nasze miasto reprezentowali godnie.
Prosimy darczyńców o wsparcie dofinansowania wyjazdu młodych adeptów piłki ręcznej na te prestiżowe zawody. Zainteresowanych proszę o kontakt 531 755 564.

Turniej 1/8 MP (Puchar Prezesa ZPRP) odbędzie się w dniach 21-23 maja w Szczecinie. Zawodnikom i trenerom życzymy samych sukcesów.
MDK Bartoszyce w 1/16 MP wystąpił w składzie: Bembas Adam, Boiwka Marcel, Borys Szymon, Gowkielewicz Kacper, Jankowski Dominik, Janowicz Olaf, Jurewicz Marcel, Kołodziejczyk Michał, Lewoń Miłosz – bramkarz, Możejko Szymon, Rynkiewicz Piotr – bramkarz, Szanciło Michał

pg

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5