Międzynarodowy Dzień Strażaka

2021-05-04 16:30:00 (ost. akt: 2021-05-05 10:21:59)
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach

Autor zdjęcia: KPPSP Bartoszyce

Dziś tj. 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wszystkim strażakom, za narażanie życia, w hołdzie za ich trud i poświecenie, serdecznie dziękujemy i życzymy samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzimy 4 maja. W Polsce od 2003 roku, jako święto zawodowe, lecz nie jest dniem wolnym od pracy. Na świecie zainicjowane zostało w 1998 roku na pamiątkę tragicznie zmarłym na służbie pięciu strażakom australijskim. Jednak w większości krajów europejskich, Święto Straży Pożarnej kojarzone jest z dniem św. Floriana od ponad 150 lat.

Jak wygląda święto w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach zapytaliśmy oficera prasowego st. kpt. Piotra Kowalskiego:

– Dzień rozpoczął się zmianą służby w trakcie której kierownictwo jednostki złożyło strażakom własne życzenia oraz przekazało życzenia warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Po zmianie służby strażacy zrealizowali zajęcia przewidziane w planie szkolenia, po czym przystąpili do prac gospodarczych przy nowo wybudowanym na terenie komendy budynku. Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach zaplanowane zostały na dzień 21 maja. W trakcie uroczystości odbędzie się tradycyjna msza św. w intencji strażaków oraz uroczysty apel. Tegoroczna uroczystość połączona będzie z przekazaniem pojazdów ratowniczych oraz oddaniem do użytku wspomnianego budynku. O szczegółach obchodów poinformujemy bliżej samego wydarzenia.

Do obchodów oczywiście wrócimy a dziś wszystkim strażakom życzymy szczęśliwego zakończenia każdej akcji, przede wszystkim zdrowia i bezpiecznej służby.

pg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5