Droga Bartoszyce- Górowo Iławeckie. Mieszkańcy z Tolko, Wojciech i okolic nie dojadą do pracy?

2021-04-21 14:00:00 (ost. akt: 2021-04-23 09:58:32)
Droga Bartoszyce- Górowo Iławeckie

Droga Bartoszyce- Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Darek Dopierała

Trwają prace na odcinku Bartoszyce - Piasek, co wpływa na konieczność objazdów przez firmy transportowe. Utrudnia to dojazd do pracy mieszkańcom z Tolko, Wojciech i okolicznych wsi. Droga Bartoszyce- Górowo Iławeckie jest oczekiwaną inwestycją.
Dostaliśmy maila z prośbą o interwencję. Chodzi o przebudowę Drogi Bartoszyce- Górowo Iławeckie.

"Szanowna Redakcjo, Trwa obecnie remont drogi wojewódzkiej nr512 Bartoszyce-Górowo Ił. W efekcie remontu jedyna firma świadcząca usługi przewozu osób wstrzymała kursy na trasie Bartoszyce – Tolko - Wojciech. Ludzie z miejscowości Wojciechy, Tolko i okolicznych wsi nie mają czym dojeżdżać codziennie do pracy, ponieważ nie każdy posiada samochód. W ten sposób część mieszkańców została wykluczona z możliwości zarobkowania i normalnego funkcjonowania. W związku z zaistniałą sytuacją proszę o pilną interwencję w sprawie przywrócenia ruchu (który można przecież prowadzić objazdem)."

Przewoźnik na swojej stronie informuje, że do dnia 23.04.2021r nie będzie wykonywać przewozu osób na odcinku drogi Bartoszyce-Tolko-Wojciechy.
Jak informuje pracownik firmy, autobusy na trasie Bartoszyce - Górowo Iławeckie jeżdżą przez Bezledy. Zgodnie z informacją, jaką otrzymała firma, droga na trasie Spytajmy - Tolko - Wojciech będzie zamknięta do końca tygodnia.

Zorganizowany jest objazd przez miejscowość Bezledy i Piasek. Z naszych informacji wynika, że część osób dochodzi 2 km do drogi w Piaskach, skąd autobus zabiera pasażerów.


Dariusz Dopierała

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5