Derby dla Cresovii

2021-04-20 15:00:00(ost. akt: 2021-04-20 12:02:09)
Mateusz Wierzbowski, grający trener Cresovii Górowo Iławeckie

Mateusz Wierzbowski, grający trener Cresovii Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W derbowym pojedynku klasy okręgowej grupy 1 Łyna Sępopol podejmowała u siebie GKS Cresovię Górowo Iławeckie. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2-3. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli, broniąc się przed spadkiem.
W sobotę (17.04.) Łyna Sępopol na własnym boisku uległa Cresovii Górowo Iławeckie 2-3. Mecz ważny dla obu drużyn nie tylko ze względu na to, że był pojedynkiem derbowym. Oba zespoły walczą też o utrzymanie w lidze. Sępopol z dorobkiem 19 punktów zajmuje 14 miejsce w tabeli, wyprzedzając ostatnią Cresovię (16 lokata) różnicą 3 punktów.

O komentarz poprosiliśmy grającego trenera zwycięskiej drużyny z Górowa Iławeckiego Mateusza Wierzbowskiego.

– Był to mecz walki, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie.
– Jeśli chodzi o przebieg meczu to można powiedzieć, że był to mały rollercoaster. Strzeliliśmy bramkę na 0:1,  mieliśmy kolejne sytuacje aby podwyższyć, a to Łyna po błędzie naszego bramkarza otrzymała karnego. Druga połowa meczu rozpoczęta od kolejnego naszego indywidualnego błędu w środku pola. Zawodnik Łyny będąc w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:1.

– Od tego momentu było już tylko lepiej.
– Późniejszy okres gry to nasza lekka przewaga, gdzie doprowadziliśmy do remisu. Przy wyniku 2:2 zarówno Sępopol jak i my mieliśmy okazje aby wyjść na prowadzenie. Na nasze szczęście wykorzystaliśmy swoje i możemy cieszyć się ze zwycięstwa, które daje nam jeszcze nadzieję w walce o utrzymanie.

– Założenia na końcówkę sezonu?
– Nasze założenia się nie zmieniają. Utrzymanie w lidze. Postaramy się w każdym meczu grać o pełną pulę, ponieważ tylko to może uchronić nas od spadku.

Klasa okręgowa Grupa 1
Fot. WMZPN
Klasa okręgowa Grupa 1

 Klasa okregowa gr.1 Kolejka 21
Fot. WMZPN
Klasa okregowa gr.1 Kolejka 21

pg

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5