Ogród Zimowy w bartoszyckim Szpitalu

2021-03-02 10:00:00(ost. akt: 2021-03-04 15:19:33)
Oddział dziecięcy zyska ogród zimowy.

Oddział dziecięcy zyska ogród zimowy.

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Dzieci, które przebywają w bartoszyckim szpitalu są "wyrwane" ze swojego naturalnego środowiska. Pojawił się pomysł, który może choćby częściowo zmniejszyć stres małego Pacjenta. W szpitalu powstanie Ogród Zimowy.
Dla każdego dziecka pobyt w szpitalu jest stresem. Wiele zależy od tego, czy dziecko ma kontakt z rodziną, czy przebywa w nim z rodzicem, lub jak długo planowana jest hospitalizacja. Dzieci potrzebują przestrzeni, słońca i powietrza nawet w szpitalu. Oczywiście, o ile pozwala na to stan zdrowia, a temperatura na zewnątrz jest odpowiednia.

Informowaliśmy już o
planach przeniesienia i remontu oddziału pediatrycznego . Szpital im. Jana Pawła II w Bartoszycach idzie krok dalej.

W szpitalu wykorzystana zostanie powierzchnia dachu jednego ze skrzydeł Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W ubiegłym tygodniu zostało wszczęte postępowanie administracyjne związane z przebudową dachu nad parterowym budynkiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zaplanowano na nim nadbudowę w postaci ogrodu zimowego dla oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Planowana powierzchnia ogrodu wyniesie około 90 m2, a wysokość będzie wynosiła jedną kondygnację.

Procedura umożliwi realizację inwestycji, o której rozmawialiśmy ze Sławomirem Wójcikiem, dyrektorem Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach.

— W związku z remontem oddziału neurologicznego oraz dziecięcego planujemy stworzyć świetlicę dla dzieci przebywających na oddziale. Chcemy ją tak skonstruować, by można z niej było korzystać przez cały rok. Zimą pełniłaby rolę ogrodu zimowego, a latem tarasu. Będzie to swego rodzaju nadbudówka nad dachem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zgodnie z tekstem ogłoszenia powierzchnia zabudowanego tarasu będzie miała około 90 metrów kwadratowych, a wysokość jest planowana na jedną kondygnację. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie około 500 tysięcy, na co szpital wyłoży pieniądze. Jednak będzie starał się o refundację.


Dariusz Dopierała
d.dopierala@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5