Ślubowanie i pasowanie na pierwszoklasistę w Galinach

2020-11-09 14:56:57 (ost. akt: 2020-11-09 14:58:13)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 13.10.2020 r. najmłodsi przedstawiciele społeczności uczniowskiej zostali pasowani na nowych uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i ograniczenia z tym związane, na uroczystości ślubowania zabrakło nauczycieli oraz uczniów innych klas. W tym ważnym dniu naszym pierwszoklasistom towarzyszyli za to rodzice, dyrektor, wychowawca oraz delegacja samorządu uczniowskiego, która przyjęłą ich do braci uczniowskiej naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych w swoim wystąpieniu zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem. Po części artystycznej bohaterowie uroczystości złożyli ślubowanie. Obiecali, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz sumiennie wykonywać obowiązki ucznia.

Pani dyrektor Małgorzata Zaczyk w swoim wystąpieniu powiedziała, że najważniejszym zadaniem jest dla nich nauka połączona z zabawą. Pierwszoklasiści mają bowiem najcenniejszy skarb – młodość oraz troskliwych rodziców i wspaniałych nauczycieli. Życzyła małym bohaterom, aby każdego dnia budowali swoją jedyną najwspanialszą drogę ku przyszłości oraz, by rośli na mądrych, solidnych, uczciwych i pracowitych ludzi

W dalszej części programu odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Galinach, dokonane przez panią dyrektor, a zakończenie pierwszoklasiści otrzymali upominki i życzenia.

Karolina ChińskaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5