Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Galinach

2020-11-06 12:59:39(ost. akt: 2020-11-06 13:00:44)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

21 września 2020 roku przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ma na celu podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Tego dnia na uczniów czekało wiele atrakcji oraz niespodzianek. Pierwszy dzień tygodnia rozpoczął się spotkaniem czytelniczym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Galinach.

Następnie przedszkolaki udały się na plac zabaw, gdzie wraz z wychowawczyniami zrobiły wspólną rozgrzewkę. Miała ona na celu przygotować dzieci do nadchodzących konkurencji sportowych. Śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po zaciekłej rywalizacji przedszkolaki zabrały się za pieczenie kiełbasek oraz tańce i zabawę.

Główną atrakcją Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka był wóz strażacki, za który w imieniu dzieci oraz swoim chciałabym serdecznie podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach. Zwieńczeniem tego szczególnego dnia było wręczenie przedszkolakom dyplomów oraz medali.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nich.

Jolanta Topczyłko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5