Bezledy. Przedszkolaki miały święto pieczonego ziemniaka

2020-10-15 07:52:02(ost. akt: 2020-10-15 08:01:42)

Autor zdjęcia: Bożena Kiszło

Przedszkolaki z Bezled wykorzystały dobrą pogodę na początku października i obchodziły Święto pieczonego ziemniaka. Oprócz pieczenia ziemniaka bawiły się na sołeckim placu rekreacyjnym.
Na początku października dopisywała pogoda, więc mogliśmy zorganizować imprezę na świeżym powietrzu - Święto pieczonego ziemniaka.

Skorzystaliśmy z zaproszenia pana sołtysa, który udostępnił nam teren do zabaw i miejsce wyznaczone do bezpiecznego rozpalenia ogniska.

Jesienny, ciepły i słoneczny dzień sprzyjał zabawom ruchowym na świeżym powietrzu, ćwiczeniom na umieszczonym w parku 'Sołtysowy Gaj" sprzęcie oraz biwakowaniu.

Wszystkim smakowały pieczone w ognisku ziemniaczki i kiełbaska z chlebem. Dzieciaki bez ograniczeń mogły wybiegać się po terenie parku pomiędzy drzewami, pozbierać kolorowe jesienne liście, zaobserwować przyrodę i wsłuchać się w jej głosy.

Była też okazja do zaśpiewania piosenek o Pani Jesieni. W drodze powrotnej przypomnieliśmy sobie zasady przejścia przez jezdnię i zastosowaliśmy je w praktyce.

Wszyscy przedszkolacy mieli zadowolone minki i buzie usmarowane pieczonymi ziemniakami.

Bożena Kiszło


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5