UKS Olimp jedzie na ćwierćfinał siatkarskich mistrzostw Polski młodziczek

2020-09-03 09:58:22 (ost. akt: 2020-09-03 10:00:00)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Jutro w Zambrowie rozpoczyna się jeden z ćwierćfinałowych turniejów mistrzostw Polski młodziczek. Interesuje on nas, bo zagra w nim Olimp Bartoszyce, mistrz naszego województwa. — Jedziemy powalczyć — mówił trener Sylwester Nowokuński.
W Zambrowie wystąpi sześć zespołów. W piątek rywalkami bartoszyckiej drużyny będzie tamtejszy Rekord (g. 16). Dzień później Olimp zagra swój drugi mecz grupowy, tym razem z GLKS Nadarzyn (g. 10). Jeśli nasze siatkarki zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc, awansują do półfinału, w którym znajdą się również dwie drużyny z drugiej grupy.

Jeszcze w sobotę oraz w niedzielne przedpołudnie cztery te kluby zagrają między sobą, z zaliczeniem wcześniejszych wyników. Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny zapewnią sobie awans do półfinałów mistrzostw Polski. Jeśli zaś Olimpowi się nie powiedzie w grupie, rozegra mecz o miejsca 5-6 z trzecim zespołem drugiej grupy i wróci do domu.

Olimp na turniej do Zambrowa wyjeżdża w piątek. Drużyna będzie miała do przejechania ponad 200 km.

— Przygotowania do turnieju ćwierćfinałowego zaczęliśmy blisko sześć tygodni temu. Trenowaliśmy trzy razy w tygodniu, rozegraliśmy też dwa sparingi, z drużynami z Giżycka i Olsztyna. Chcieliśmy zagrać też w ostatnim tygodniu, ale nikt nie chciał do nas przyjechać. Drużyny chciały, żebyśmy to my jechali do nich. Oba nasze sparingi potraktowaliśmy bardzo treningowo. Był to czas na dokonanie jeszcze jakichś korekt w naszym ustawieniu. Brakowało nam jednak większej liczby takich meczów. Dlatego nie mamy żadnych oczekiwań. Jedziemy powalczyć, ale bez żadnego ciśnienia — powiedział przed wyjazdem Sylwester Nowokuński, trener bartoszyckiej drużyny.

Przypomnijmy, że Olimp mistrzostwo Warmii i Mazur wywalczył w marcu tego roku, po dwóch turniejach finałowych. Drużyna nie zagrała jednak w ćwierćfinałach MP. Te zostały wówczas odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

W lipcu Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował jednak, że rozgrywki na szczeblu centralnym zostaną dokończone we wrześniu. W tym miesiącu mają odbyć się ćwierćfinały, półfinały oraz finał.

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5