W niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy Bartoszyce

2020-04-21 09:29:25 (ost. akt: 2020-04-21 13:44:32)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W niedzielę 26 kwietnia 2020 r. w gminie Bartoszyce odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Bartoszyce w okręgu wyborczym nr 6, w skład którego wchodzą miejscowości: Wojciechy, Barciszewo, Tapilkajmy, Merguny oraz Wólka.
Głosowanie odbędzie się w Domu Kultury w Wojciechach od godz. 7.00 do godz. 21.00.

Wójt Gminy Bartoszyce, w związku ze stanem pandemii w kraju, zwrócił się do Komisarza Wyborczego w Elblągu o wyznaczenie nowego terminu, w którym możliwe będzie bezpieczne przeprowadzenie wyborów. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu telefonicznie poinformowała urzędnika wyborczego, że termin wyborów nie ulega zmianie.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców okręgu wyborczego nr 6 o zachowanie środków bezpieczeństwa: na salę wchodzimy pojedynczo w maseczkach i rękawiczkach, dla głosujących zapewniony będzie również płyn dezynfekcyjny, można wziąć ze sobą swój długopis.

Wybory są następstwem utraty mandatu przez Krzysztofa Iwańskiego. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uznał bowiem, że nie może on pełnić tej funkcji. Powodem decyzji było to, że Iwański będąc radnym, jednocześnie prowadził sklep i w ramach umowy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej podopieczni ośrodka robili u niego zakupy, za co radny pobierał co miesiąc określone kwoty za wystawione faktury.

O wolne miejsce w radzie ubiegają się dwie osoby: Przemysław Mierzejewski oraz Krzysztof Iwański.

źródło: Gmina Bartoszyce, kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Konstytucja. #2909994 | 5.173.*.* 21 kwi 2020 22:30

  Porządek musi być ,chodzicie po lasach,po parkach,po sklepach a jak na wybory trzeba iść to zarazą się zastawiają.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Wojcieszanin #2909659 | 176.97.*.* 21 kwi 2020 10:53

  Brawo Panie Krzysztofie. Nie można ulegać i poddawać się!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. bez hejtu #2909628 | 81.15.*.* 21 kwi 2020 10:20

  no to zaraza pójdzie tak jak w białej piskiej /bemowie/ po wyborach. ta kobieta w srednim wieku lezała w ostródzie i jej mąż, ona była członkiem komisji wyborczej. nawoływał premier, prezydent minister i inni -------- ZOSTAŃCIE W DOMU!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5