Przeżyj Wielki Tydzień nie wychodząc z domu [PLAN TRANSMISJI]

2020-04-06 09:00:27 (ost. akt: 2020-04-06 09:14:04)

Autor zdjęcia: TVK Bart-Sat/screenshot

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele katolickim Wielki Tydzień, przygotowujący do świąt wielkanocnych. W mszach będzie można uczestniczyć nie wychodząc z domów, m.in. poprzez telewizyjne transmisje.
Msze z kościoła pw. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach dostępne będą poprzez parafialne kanały na Facebooku i YouTube oraz dzięki transmisjom Telewizji Kablowej Bart-Sat.

Plan transmisji wygląda następująco:
poniedziałek (6.04.) — wielkanocne rekolekcje parafialne (g. 18)

wtorek (7.04.) — wielkanocne rekolekcje parafialne (g. 18)

środa (8.04.) — wielkanocne rekolekcje parafialne (g. 18)

Wielki Czwartek (9.04.) — Msza Wieczerzy Pańskiej (g. 18)

Wielki Piątek (10.04.) — Liturgia Męki Pańskiej (g. 18)

Wielka Sobota (11.04.) — Wigilia Paschalna (g. 20)

niedziela — uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (g. 10)

Wiele innych parafii również prowadzi transmisje swoich mszy poprzez portale społecznościowe lub na kanale YouTube. Śledźcie ich strony internetowe i odwiedzajcie profile na Facebooku.

kwk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5