Pomimo prima aprilis policjanci nie żartowali. Wystawili 7 mandatów

2020-04-02 12:30:15 (ost. akt: 2020-04-02 12:37:24)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Siedem mandatów i dwa wnioski do sądu o ukaranie wystawili 1 kwietnia bartoszyccy policjanci. Choć prima aprilis kojarzy się z żartami, nie jest to czas na lekkomyślność, a odpowiedzialną postawę.
W środę 1 kwietnia na ulicach Bartoszyc pojawiła się zwiększona liczba patroli, które ukierunkowane były na kontrolę przestrzegania ograniczeń w przemieszczaniu się. Skutkiem działań było 7 mandatów i dwa wnioski o ukaranie do sądu, w tym jeden do sądu rodzinnego i nieletnich za lekceważenie ograniczeń.

W obliczu obecnego stanu epidemii Policja apeluje o odpowiedzialną postawę, która w znaczący sposób może przyczynić się do ograniczenia stopnia zachorowalności.

źródło: KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Billw #2901412 | 31.0.*.* 6 kwi 2020 21:11

  Niech dalej tak robią to już nie długo mundurowi nie wyjdą na ulice bo społeczeństwo zrobi z nimi porządek. I nie pomogą im podwyżki. Jeszcze trochę i będziemy napierdalać mundurowych wszyscy

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ZwykłyKowalski #2899108 | 192.200.*.* 3 kwi 2020 01:26

  Jaki rząd taka policja tacy obywatele. Wszyscy jesteście siebie warci. Karma wraca i wszyscy zapominacie ze jesteście tylko ludźmi. Zamiast sobie pomagać i szanować się to każdy każdego kara i bardziej dobija. Niech rząd, poltycy dalej udaja że cokolwiek robi w walce z koronawirusem. Dalej wmawiajcie że maski są nie potrzebne. Policja niech dalej wlepia mandaty bo tylko tego ich uczą. Pies zawszebędzie psem, tylko szczeka i słuchal się Pana. Zamiast użyć swojego rozumu i pokazać się że są nam pomocni to jest wręcz odwrotnie. A bydło które pozwala na to wszytko Ja ty i Twoi znajomi. A koronawirus śmieje się z was bo nawet nie musi was zaatakować. Swoja głupota sami się wykończycie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Karol #2899036 | 88.156.*.* 2 kwi 2020 21:49

   To co się dzieje w Bartoszycach to skandal! Ludzie nic sobie nie robią z epidemii, chodzą bez rękawiczek i masek...źle sie to skończy...uderzenie będzie bolesne!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Czesióóóó #2898814 | 83.9.*.* 2 kwi 2020 16:15

    Szlag mnie już trafił. Na mocy rozporządzenia ukarano mandatami. Do sądu dla nieletnich wysłano wniosek o ukaranie. Szkoda że tylko 7 mandatów a nie 177. Wszyscy dajemy się ogłupić.Kto może obywatelowi zabronić swobodnego poruszania się na terenie RP? Kto 17 letniej matce zabroni prowadzić swoje dziecko? Zaraz usłyszę argumenty, że sytuacja wyjątkowa, że epidemia i że ludzie nie przestrzegają rozporządzenia. Że powinniśmy dbać o zdrowie całego społeczeństwa. A w szpitalu brak podstawowych środków zabezpieczających personel przed zarażeniem. Przed sklepem kolejka dzika. Rękawiczki klienci nakładają a potem zdejmują i chowają do kieszeni. Nikt o nas nie zadba natomiast karać będzie surowo. Dodatkowo niezgodnie z prawem. Czekam na całą bandę minusującą mój wpis.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. ktoś #2898753 | 176.97.*.* 2 kwi 2020 15:11

     Brawo Policja tepic tą zaraze

     odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (6)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5