W Bartoszycach i Górowie Iławeckim odwoływane są wydarzenia sportowe

2020-03-11 10:18:32(ost. akt: 2020-03-11 11:17:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Rozprzestrzenianie się koronawirusa niesie za sobą wiele konsekwencji. Jedną z nich jest odwoływanie zawodów sportowych, co ma miejsce w powiecie bartoszyckim.
W sobotę 14 marca w hali przy Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim miał zostać rozegrany pierwszy turniej nowej, ósmej już edycji Grand Prix w tenisie stołowym. Zawody nie dojdą jednak do skutku.

Organizatorzy zdecydowali się przełożyć turniej na inny termin. Ich decyzja spowodowana jest zaleceniami dotyczącymi odwoływania wydarzeń sportowych z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowy termin turnieju nie został jeszcze określony.

Z tego samego powodu zawieszona do odwołania została siatkarska liga kobiet w Bartoszycach. Stosowny komunikat pojawił się na Facebookowej grupie "Siatkówka w Bartoszycach". Liga jest obecnie na etapie rozgrywania półfinałów play off.

Z kolei Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, iż "wszystkie imprezy sportowe organizowane i planowane na ten rok (...) zostają zawieszone do odwołania". BOSiR zamknął też salę fitness przy ul. Limanowskiego oraz Centrum Aktywizacyjne przy ul. Korczaka.

Na turnieje poza powiat nie pojadą w najbliższy weekend zawodnicy Kickboxing Bartoszyce oraz Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate. Pierwsi mieli wziąć udział w Mistrzostwach Polski K1 Juniorów i Seniorów w Ełku, drugich czekał start w ogólnopolskim turnieju w Sandomierzu.

kwk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z Gminny Górowo Iławeckie #2884250 | 83.6.*.* 11 mar 2020 14:32

    O to już wiem czemu Wojtowa zlikwidowala Przedszkole w Kamińsku i 6 Gminnych Świetlic wyremontowanych za ciężkie pieniądze. Tak wyprzedza epokę, że po niej tylko Potop, który nie wyrzadzi takich szkód!!!!!@@

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5