Szkoła w Krawczykach od września nie będzie w rękach gminy

2019-11-29 10:25:18(ost. akt: 2019-11-29 11:10:53)
Zrzut z ekranu. Transmisja on-line sesji rady Gminy Bartoszyce z wynikami głosowania w sprawie szkoły w Krawczykach.

Zrzut z ekranu. Transmisja on-line sesji rady Gminy Bartoszyce z wynikami głosowania w sprawie szkoły w Krawczykach.

Autor zdjęcia: Gmina Bartoszyce

Rada Gminy Bartoszyce przyjęła uchwałę w sprawie przekazania szkoły w Krawczykach prywatnemu podmiotowi. Zmienić ma się też struktura i nazwa szkoły w Sokolicy.
Rada Gminy Bartoszyce rozpatrywała dziś podczas XVII sesji projekty uchwał dotyczące zmian w gminnej oświacie. Uchwały dotyczą szkoły w Krawczykach i szkoły w Sokolicy.

Pytania związane z planowanym przekazaniem prywatnemu podmiotowi szkoły w Krawczykach zadał przewodniczący Rady Gminy Bartoszyce Krzysztof Iwański. Dopytywał jakie korzyści dla gminy wynikają z przekazania szkoły. Pytał o wysokość odpraw dla nauczycieli i pracowników jakie trzeba będzie wypłacić.

Andrzej Dycha wyjaśnił, że rodzice byli przeciwni likwidacji. - Jest to rozwiązanie zachowujące szkołę i zgodne z wolą rodziców - mówił.

Więcej wyjaśniła zastępczyni wójta Jadwiga Bogdaniuk. - Korzyść dla gminy wynika z tego, że utrzymanie szkoły oraz płace pracowników nie będą już wydatkami gminy - powiedziała.

- Czworo nauczycieli może przejść na świadczenie emerytalne lub emeryturę i im przysługują odprawy jeśli wyrażą chęć odejścia - mówiła.

- Odprawy pracownikom niepedagogicznym nie przysługują z mocy przepisów (szkoła nie zatrudnia 20 pracowników) - wyjaśniała.

- Na jakich zasadach będzie przekazany budynek i wyposażenie? - pytał Krzysztof Iwański.

- Na podstawie umowy użyczenia, czyli bezpłatnie. Jeśli podmiot zrezygnuje z prowadzenia szkoły zwraca powierzone mienie gminie - mówiła Bogdaniuk.

Komisja finansów i spraw społecznych pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały i został on przyjęty przez Radę Gminy przy 12 głosach za,2 przeciw i jednym wstrzymującym się.


Szkoła w Krawczykach zostanie przekazana do prowadzenia w drodze umowy po uzyskaniu pozytywnej decyzji Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Stanowisko kuratora jest wiążące wobec czego to od tej decyzji zależy ostatecznie, czy szkoła przestanie być podmiotem prowadzonym przez gminę.

Rada przyjęła też uchwałę o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy poprzez zmianę nazwy i adresu szkoły oraz przeniesienie oddziałów edukacji wczesnoszkolnej z budynku szkoły w Sokolicy do głównego budynku szkoły w Kinkajmach.


Tu również może to nastąpić po uzyskaniu pozytywnego stanowiska kuratora.

Podczas sesji radni odrzucili też dwie skargi na działania dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach.

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec gminy #2827215 | 77.253.*.* 30 lis 2019 11:08

  O podwyżce dla Wójta który przegrywa w sądach i mieszkańcy za to płacą zabrakło miejsca w artykule

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xow #2826708 | 5.173.*.* 29 lis 2019 15:25

   miało nie by zastępcy ,żeby nie generować kosztów w,a tu widzę już jest lukratywna posadka dla Pani Jadwigi skąd inąd "b dobrej znajowj"Pana Z.C ,który jest to tajemnicą poliszynela kieruje gminą trzymając na lejcach Pana W,prywata prywata i jeszcze raz prywata

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Gmina #2826691 | 37.248.*.* 29 lis 2019 14:41

   Na sesji Rady też podwyżka dla Wójta

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5