Przedszkolaki z "dwójki" przypomniały sobie i innym prawa dzieci

2019-11-22 07:39:18(ost. akt: 2019-11-22 07:44:16)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

"Dla każdego dziecka dzieciństwo" - pod takim hasłem Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach wspólnie z UNICEF świętowało 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przedszkolaki przeszły w "Niebieskim marszu" ulicami Bartoszyc.
20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka- najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka. Była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to szczególny dzień, w którym dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują działania w imieniu swoich rówieśników tych, których prawa są często łamane. To radosny dzień z poważnym przesłaniem.

Nasze przedszkole dołączyło do projektu UNICEF. Podjęliśmy wiele działań, aby w sposób szczególny uczcić 30 rocznicę powstania dokumentu istotnego dla życia młodego pokolenia.

W holu przedszkola powstał "Kącik UNICEF" powiadający o działalności tej międzynarodowej organizacji. Wyeksponowano w nim również prawa dziecka opisane w Konwencji praw dziecka.

W poszczególnych grupach wiekowych odbyły się zajęcia poświęcone prawom dzieci. Dzieci poznały instytucje dbające o przestrzeganie ich praw. Zorganizowano również uroczystość przedszkolną pod hasłem: "Dla każdego dziecka, dzieciństwo!".

Przedszkolaki ubrane w niebieskie stroje oglądały film edukacyjny poświęcony prawom dzieci, śpiewały tematyczne piosenki. Bawiły się wspólnie przy muzyce.

Punktem kulminacyjnym obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji praw dziecka w naszym przedszkolu był "Niebieski marsz". Jego celem było włączenie społeczności lokalnej w obchody rocznicowe.

Dzieci przemaszerowały ulicami miasta rozdając mieszkańcom ulotki przypominające o prawach dziecka.

"Niebieski marsz" zakończył się spotkaniem z przedstawicielami lokalnych władz: Krzysztofem Hećmanem zastępcą burmistrza miasta Bartoszyce oraz Martą Szuter kierownikiem wydziału promocji miasta, którym przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonany plakat przypominający o prawach dzieci.

Małgorzata Michałowska- Kuźmowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5