Uczniowie "Żeroma" na Litwie

2019-10-23 11:13:49 (ost. akt: 2019-10-23 11:23:37)

Autor zdjęcia: archiwum LO im. Żeromskiego w Bartoszycach

Podróże kształcą. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, dlatego też zwiedzają świat jak długi i szeroki. Tym razem projekt „Hercules” zaprowadził na Litwę ich oraz rówieśników z Bułgarii, Cypru, Portugalii i Słowacji.
W niedzielę 6 października wszyscy uczestnicy wymiany podekscytowani wyczekiwali godziny wyjazdu. Gdy w końcu autobus ruszył w stronę Kowna, napięcie zaczęło wzrastać coraz bardziej, bowiem dla większości uczniów była to pierwsza wyprawa w ramach programu „Erasmus+”. Nie do końca wiedzieli czego mogą spodziewać się na miejscu.

Po kilku godzinach jazdy, przerwanych jedynie na czas obiadu, cel podróży został osiągnięty. Polskich uczniów przywitała grupa bardzo sympatycznych Litwinów, jak się okazało - gospodarzy podróżników z Bartoszyc.

Zakwaterowano ich w internacie i zapewniono pełną lodówkę, ciepło i pomoc w razie jakiegokolwiek problemu.

Następnych pięć dni upłynęło niebywale szybko. Reprezentanci „Żeroma” wraz ze wspaniałymi nauczycielkami - Dorotą Haraf i Elizą Argalską, uczestniczyli w zajęciach artystycznych i zwiedzali najpiękniejsze zakątki ojczyzny Mickiewicza.

Ogromne wrażenie wywarło na nich Wilno, które mimo niesprzyjającej aury zachwycało zabytkowymi budowlami i pomnikami.

Walory przyrodnicze miejscowości uzdrowiskowej Brištonas również urzekły uczestników wymiany.

Wszyscy uczestnicy wymiany wiele wynieśli z tego wyjazdu. Poznawanie innych kultur, nieważne jak podobnych bądź różnych od rodzimej, niewątpliwie kształtuje charakter i poszerza światopogląd. Teraz pozostaje tylko czekać, aż pozostali uczestnicy projektu „Hercules przyjadą do Bartoszyc, zwiedzić uroki Niziny Sępopolskiej i okolic.

Mikołaj Maszota

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Super! #2808731 | 88.156.*.* 23 paź 2019 23:32

    Ale fajnie! Takie działania na pewno dają duuużo więcej niż zwykłe, nawet najciekawsze, zajęcia w szkole.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5