Policyjny negocjator rozmawiał na drzewie z desperatem

2019-08-13 19:38:50 (ost. akt: 2019-08-13 22:04:22)

Autor zdjęcia: Policja

Mężczyzna chciał odebrać sobie życie z powodu problemów osobistych. Wszedł na drzewo i zamierzał się powiesić. Policyjny negocjator z Bartoszyc wspiął się na to samo drzewo i przekonał desperata do rezygnacji ze swego zamiaru.
"Pracują z dala od kamer i mikrofonów. Ich bronią jest głos. Robią wszystko, żeby przestępca nie zabijał zakładników, żeby samobójca nie zrobił kroku w przepaść. Negocjator jest jak komandos, tyle, że zamiast nabojów używa wiedzy i intuicji."

Tak brzmi post na Twitterze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z 10 sierpnia. Tego dnia w Bartoszycach negocjacje odbyły się na drzewie.

- W godzinach porannych policjanci prewencji z KPP w Bartoszycach interweniowali w sprawie zgłoszenia na temat próby odebrania sobie życia. Interwencja miała miejsce na jednej z ulic na obrzeżach miasta. Mieszkaniec Bartoszyc - jak sam określił - z powodu problemów osobistych próbował odebrać sobie życie przez powieszenie wcześniej wspinając się na drzewo - mówi podkom. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.


Negocjacje trwały kilkanaście minut. Policjant wszedł na drzewo za mężczyzną i tam z nim rozmawiał. Po kilkunastu minutach nakłonił go do odstąpienia od swojego zamiaru.

- Mężczyzna został przekazany służbie zdrowia - dodaje podkom. Łukasz Grabczak.

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5