Kraina Barcji - Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne

2019-08-13 07:58:05 (ost. akt: 2019-08-13 08:11:25)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Serdecznie zapraszamy na IV Edycję Bartoszyckich Spotkań Poetycko-Muzycznych Kraina Barcji, która odbędzie się 30 sierpnia 2019 (piątek) o godz. 19 na letniej scenie BDK. Wstęp wolny.
Na scenie zagoszczą dwie znakomite artystki: Katarzyna Jamróz z towarzyszeniem gitarzysty Witolda Cisło oraz Elżbieta Adamiak z zespołem. Koncert poprowadzi Marta Andrzejczyk.

Kilka słów o artystach:

KATARZYNA JAMRÓZ
Niezwykła osobowość polskiej sceny. Obdarzona oryginalną urodą i charyzmatycznym głosem jest artystką bardzo charakterystyczną.

Szerszej publiczności znana jest głównie z programów rozrywkowych, m.in. gal piosenek biesiadnych, rozlicznych kabaretonów i koncertów.

Jednak Kasia Jamróz to również wspaniała aktorka dramatyczna, zagrała m.in. w filmach „Wszystko, co najważniejsze” oraz „Pożegnanie z Marią”. Mogliśmy ją oglądać w serialach telewizyjnych „Na dobre i na złe”, „Marzenia do spełnienia”, czy ostatnio „Kryminalni”. Współpraca z teatrem telewizji zaowocowała m.in. spektaklami „Śniadanie do łóżka”, „Drzewa umierają stojąc”, czy „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

ELŻBIETA ADAMIAK
Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego.

Ela niedawno obchodziła 40-lecie pracy artystycznej. Artystka nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem.

Niedawno wydała długo oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc".

Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009 r.

Źródło:
Bartoszycki Dom Kultury


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5