Rosjanin obiecał wręczyć strażnikowi granicznemu łapówkę

2019-08-05 13:53:12(ost. akt: 2019-08-05 13:54:52)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali obywatela Rosji, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych obiecywał wręczenie korzyści majątkowej.
W piątek 2 sierpnia na jednej z dróg w powiecie bartoszyckim patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowego mercedesa.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń, że mężczyzna może przewozić nielegalne papierosy. Cudzoziemiec w zamian za odstąpienie od przeszukania auta złożył funkcjonariuszom obietnicę wręczenia korzyści majątkowej, za co został zatrzymany.

W pojeździe 60-latka ujawniono nielegalne papierosy o szacunkowej wartości tysiąca złotych, za co poniesie odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto mieszkańcowi obwodu kaliningradzkiego unieważniono posiadaną wizę. Wydano decyzję o zobowiązaniu obcokrajowca do powrotu i zakaz wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

Obywatelowi Rosji postawiono również zarzuty karne w związku z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej z art. 229 par 3 kk. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 tys. zł.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #2772698 | 5.173.*.* 6 sie 2019 04:39

    Zamiast obiecywać mógł dać. Nauczył się od Naszych polityków - za długo w Polsce :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5