Czy Rajd Polski znowu okaże się szczęśliwy dla bartoszyckiego pilota?

2019-06-28 10:57:33 (ost. akt: 2019-06-28 11:02:05)
Załoga rajdowa Rafał Zabuski (Dolny Śląsk)/Adam Binięda (Bartoszyce)

Załoga rajdowa Rafał Zabuski (Dolny Śląsk)/Adam Binięda (Bartoszyce)

Autor zdjęcia: Mateusz Banaś

W ubiegłym sezonie Rajd Polski okazał się szczęśliwy dla bartoszyckiego pilota Adama Biniędy. To właśnie tam razem z Konradem Dudzińskim przypieczętował rajdowe mistrzostwo kraju.
Ubiegłoroczny rajd przeprowadzono nieco później niż obecnie. Wówczas zawodnicy ścigali się pod koniec września, a impreza była ostatnią rundą mistrzostw Polski. To właśnie przed nią Adam Binięda wraz z olsztyńskim kierowcą Konradem Dudzińskim zapewnili sobie tytuł w klasie HR4, bo do Mikołajek nie przyjechał wówczas ich najgroźniejszy rywal Rafał Zabuski.

Osiem miesięcy później kierowca z Dolnego Śląska wystartuje już swoją Hondą Civic na mazurskich szutrach, a pilotował go będzie bartoszyczanin. Ich załoga jest liderem klasy HR4, z 13-punktową przewagą nad Marcinem Pietrzykiem. Na inaugurację sezonu, czyli w Rajdzie Świdnickim, zajęła w swojej klasie drugie miejsce, w Rajdzie Nadwiślańskim była już najszybsza. Przed nimi teraz trzecia odsłona RSMP.

Rajd Polski z bazą w Mikołajkach to największe wydarzenie motoryzacyjne w naszym kraju. Co roku na Mazury ścigają tłumy kibiców. Jeszcze do niedawna impreza była jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, a na starcie meldowali się najlepsi kierowcy jeżdżący autami WRC.

W tym roku, oprócz rundy RSMP, wydarzenie stanowi rundę Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Litwy. Lista startowa zawiera ponad sto załóg. Rafał i Adam pojadą z numerem 97. Klasyfikowani będą w klasie HR4 oraz 2WD, czyli wśród aut napędzanych na jedną oś.

Rajd rozpocznie się w piątek 28 czerwca od przejazdu odcinka specjalnego na torze w Mikołajach. Dzień później na zawodników czeka 8 odcinków specjalnych, natomiast w niedzielę kolejnych 6 oesów. Długość rajdu wynosi 654 km, w tym ponad 200 km oesowych.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5