Co zrobić z drzewem na Działkach, na którym wiszą nekrologi? SONDA

2019-06-28 09:20:16 (ost. akt: 2019-06-28 10:09:52)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na drugiej z kolei sesji Rady Miasta Bartoszyce poruszono sprawę drzewa na osiedlu Działki, na którym od lat wieszane są nekrologi.
Zarówno w maju, jak i podczas czerwcowej sesji radni poruszyli m.in. sprawę drzewa na bartoszyckim osiedlu Działki, na którym od lat wieszane są nekrologi.

Niektórzy radni uważają, że drzewo to nie jest odpowiednie miejsce na wieszanie informacji o osobach, które zmarły. Prosili, by pomyśleć nad innym rozwiązaniem.

Z kolei inni radni, np. ci mieszkający na Działkach, mówili, że to już wieloletnia tradycja tego osiedla i że często to same rodziny wywieszają na drzewach nekrologi. Dodawali też, że przez tyle lat nikomu taka forma nie przeszkadzała.

Co ciekawe, teren, na którym stoi drzewo, należy do... PKP, o czym podczas ostatniej sesji Rady Miasta Bartoszyce poinformowała wiceburmistrz Monika Rejf.

Stąd też nasza sonda: co waszym zdaniem należy zrobić z wieszaniem nekrologów na drzewie? Pozostawić bez zmian, szanując tradycję Działek i mieszkańców tego osiedla? Czy może jednak zakazać tego robić? A może macie inny pomysł? Napiszcie go w komentarzu.

Nasza sonda będzie dostępna do wtorku 2 lipca, do g. 12.
Co zrobić z drzewem na Działkach, na którym wieszane są nekrologi?
Nic nie robić, zostawić. To wieloletnia tradycja osiedla Działki.
30.64%
Może ustawić obok tablicę, na której można byłoby wieszać nekrologi?
51.38%
Wokół drzewa można postawić coś jakby "kołnierz" i tam wieszać nekrologi. Byłoby estetyczniej.
7.71%
Należy zakazać wieszania nekrologów w tym miejscu.
9.17%
Mam inny pomysł (napisz w komentarzu...)
1.1%

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Talica #2756100 | 88.220.*.* 2 lip 2019 10:44

  Może ustawić obok tablicę, na której można byłoby wieszać nekrologi? 51% zagłosowało jak tak patrzę na sondę. Brawo pomysł świetny ale jak znam życie i naszych radnych to tablice też ustawią nekrologami w stronę ulicy i problem pozostanie tylko tym razem tematem będzie tablica, a nie drzewo.... haha już ściskam ręce i bije brawo za pomysłowość!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Drzewko #2756090 | 88.220.*.* 2 lip 2019 10:34

  Co to za chora tradycja... ? kiedyś było mniej samochodów i ogólnie bezpieczniej na drodze, teraz sam nie jednokrotnie spotkałem się z sytuacją że stała gromadka ludzi i czytała nekrologi na środku ulicy kiedy to ja chciałem skręcić w lewo za torami i pojechać np. na ulice spółdzielców ale nie mogłem, bo z lewej strony nadjeżdżał już samochód, a mało tego od góry w moją stronę też już zbliżał się samochód... Proponuję w ogóle postawić tablice z takimi informacjami na środku ulicy, skoro to taka tradycja, do drzewa nic nie mam ale zatrzymujące się tam samochody i ludzie z nich wysiadających żeby poczytać nekrologi nie zdają sobie sprawy z tego że przez takie zachowanie sami mogą zaistnieć na tej tablicy szybciej niż się tego spodziewają... tam co chwile kierowcy jak i piesi stwarzają zagrożenie życia! Ktoś się koniecznie musi tym zając nie może być tak że ludzie ryzykują życie żeby przeczytać nekrologi... Paradoks tego miejsca.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Bryza #2755991 | 82.177.*.* 2 lip 2019 08:16

  Żenadą jest bycie takim Pustakiem, który zarzuca pracę w milicji dla redaktora GB. Temu człowiekowi pasuje prokurator stanu wojennego odznaczony komunistycznym medalem za swoją działalność. Ten prokurator robił kiedyś wszystko aby nie dopuścić do ukarania księdza pedofila a dzisiaj jest on czołowym działaczem PiS i ma bardzo ważną fuchę w sejmie dotyczącą ustalania prawa..Dziwna jest twoja moralność pisowska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. temat zastępczy #2755605 | 5.172.*.* 1 lip 2019 12:15

   lepiej napiszcie co z inwestycjami w Bartoszycach? Budowy idą jak burza.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Wieloletnia tradycja?! #2755603 | 5.172.*.* 1 lip 2019 12:11

    ...tradycja niszczenia drzewa. A co na terenie kościoła nie można zrobić tablicy? Może klechy za dużo chcą?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5