Legia-Bart i Victoria zagrały w piłkarskim turnieju "Futbol bez granic" w ukraińskim Kowlu

2019-06-24 06:34:37 (ost. akt: 2019-06-24 06:59:11)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dwie drużyny z bartoszyckich klubów pojechały na Ukrainę na zaproszenie tamtejszego FC Kowel Wołyń.
Drużyna z Kowla od kilku już lat regularnie bierze udział w corocznym turnieju Legia Bart o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa, który w czerwcu rozgrywany jest w Bartoszycach. Nie zabrakło jej również podczas niedawnych, jubileuszowych rozgrywek.

Teraz ukraiński klub zrewanżował się za gościnność bartoszyczan i zaprosił dwie nasze drużyny na turniej do siebie. Rozgrywano go w trzech kategoriach wiekowych. Legia-Bart i Victoria zagrały w roczniku 2008.

Trenerzy obu zespołów z Bartoszyc podkreślali, że najważniejsze będą przede wszystkim dobra zabawa na boisku oraz gra z zaangażowaniem. Na dobre wyniki trudno było liczyć z kilku powodów.

Przede wszystkim obie drużyny z Bartoszyc miały w swoich składach w większości zawodników młodszych niż ze wspomnianego rocznika. Poza tym turniej rozgrywano na większych boiskach niż polskie Orliki, grano składami 9-osobowymi, rywalizowano na trawie, a nie sztucznej nawierzchni, sygnalizowano też spalone, czego nasze zespoły jeszcze do końca nie opanowały.

Legia-Bart i Victoria zagrały w dwóch różnych grupach eliminacyjnych. Walki i zaangażowania młodym zawodnikom odmówić nie można było. Wystarczyło to jednak na jeden remis Victorii z Lokomotiwem II Kijów.

Ostatniego dnia bartoszyckie zespoły zagrały ze sobą. W mecz padł bezbramkowy remis, a w rzutach karnych fortuna sprzyjała Legii-Bart. Zagrała ona później o 9. miejsce z... Fortuną Kijów, ulegając jednak rywalom. Victoria ostatecznie zajęła w turnieju 11. miejsce.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5