Ostatni absolwenci opuścili mury bartoszyckiego Gimnazjum nr 2. ZDJĘCIA, FILM

2019-06-18 19:27:06(ost. akt: 2019-06-19 10:00:17)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Wtorek 18 czerwca był dla wszystkich gimnazjów czasem, w którym opuścili ich ostatni absolwenci, a same szkoły, ze względu na reformę oświaty, przeszły do historii. Tak stało się m.in. z bartoszyckim Gimnazjum nr 2 im. gen. Józefa Bema.
Sala gimnastyczna przy gimnazjum jest niewielka. We wtorkowe popołudnie pękała w szwach. Trudno było w niej pomieścić uczniów ostatnich klas, ich rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości.

Wszyscy brali udział w historycznej chwili. Po 20 latach funkcjonowania, Gimnazjum nr 2, podobnie jak inne szkoły tego poziomu, odchodziło do lamusa. Tych kilkudziesięciu uczniów, ściśniętych w pierwszych rzędach, było ostatnim rocznikiem, który opuszczał mury tej szkoły.

Dlatego wydarzenie miało przede wszystkim charakter pożegnalny. Dyrektor Elżbieta Danilewicz kilka razy musiała opanowywać wzruszenie, kiedy żegnała uczniów, dziękowała za współpracę nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi. Każdego wywołała na środek, każdemu wręczyła prezent. Z koli Rada Rodziców obdarowywała wszystkich kwiatami.

Dalsza część uroczystości odbyła się już na szkolnym boisku. To na nim przez kilka tygodni odbywały się próby przed ostatnim tańcem w wykonaniu absolwentów szkoły. Kilkadziesiąt par zaczęło od poloneza, potem przeszło do walca.

Wcześniej po raz ostatni zaprezentowano sztandary wygaszanego gimnazjum oraz Zespołu Szkół Budowlanych, który wcześniej mieścił się w budynku przy ul. Bema. Oba trafiły z ręce burmistrza Bartoszyc, a ten zapowiedział, że sztandary znajdą swoje miejsce w sali sesyjnej urzędu miasta.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej #2749482 | 37.47.*.* 19 cze 2019 12:24

    W końcu zamknęli ten....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5