Absolwenci odwiedzili młodszych kolegów z "Mechaniaka"

2019-06-14 07:43:42(ost. akt: 2019-06-14 07:53:38)

Autor zdjęcia: Z. Murawski

Jacek Prokopczuk i Damian Madejski to absolwenci Technikum mechatronicznego w Bartoszycach. Obaj są teraz studentami i nadal odnoszą sukcesy w wybranej specjalności. Przekonują, ze po technikum da się osiągnąć wiele.
Nie tak dawno naszą szkołę odwiedził Jacek Prokopczuk – absolwent Technikum Mechatronicznego, a teraz już student II roku Politechniki Warszawskiej, gdzie studiuje automatykę i robotykę.

Przez kilka lat reprezentował on naszą szkołę odnosząc wspaniałe sukcesy na wielu olimpiadach oraz konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Ostatnio – już jako student – reprezentował Politechnikę Warszawską na zawodach w Stanach Zjednoczonych na University Rover Challenge w Utah. Otrzymaliśmy od niego pozdrowienia i fajne zdjęcia.

Bardzo nam miło, że nasi absolwenci pamiętają o swojej szkole, nauczycielach, a także – myślą o swoich następcach.

Celem wizyty Jacka w „Mechaniaku” było spotkanie z uczniami I klasy Technikum Mechatronicznego. Zaprezentował wraz z Damianem Madejskim (obecnie studiuje mechatronikę na UWM w Olsztynie), amatorskie drony i wprowadził naszych uczniów w tematykę ich obsługi i sterowania.

Kiedyś obaj uruchamiali je w „Mechaniaku”; może teraz będą inspiracją do dalszego rozwoju młodych mechatroników z bartoszyckiej szkoły…

Obaj nasi absolwenci mówili też o tym, jak wybrali i realizują swoją ścieżkę rozwoju naukowego i zawodowego. Niedługo już będą inżynierami w ciekawych specjalnościach. Na pewno takie spotkania, to dobry przykład i motywacja dla naszej młodzieży.

Z. Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5