Zawodami strzeleckimi upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2019-03-07 09:24:57 (ost. akt: 2019-03-07 09:30:16)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Jedną z imprez w Bartoszycach, poświęconych Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, były zawody strzeleckie, zorganizowane 4 marca na strzelnicy ZSP nr 1 im. Kresowiaków przez LOK Bartoszyce i Urząd Miasta.
Zawody przebiegały dwuetapowo. Najpierw młodzież szkolna strzelała z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej, a następnie chętni wykonali strzelanie z karabinków sportowych (kbks) w postawie leżącej, w której rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce.

Najlepszy wynik w strzelaniu z pneumatyka uzyskał Damian Wolszczak (59 pkt) przed Julią Taranowicz (49) i Dominikiem Pawlicą (46). W kategorii broni palnej natomiast najlepszy był Patryk Olszewski przed Kacprem Drozdowskim i Arkadiuszem Zadrożyńskim. To właśnie oni wrócili do domu z pucharami.

W nieoficjalnej klasyfikacji łącznej królem strzelania pozostał Damian Wolszczak (136) przed Tomaszem Kubatem (116) i Julią Taranowicz (112).

Janusz Stolarkiewicz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5