Uczniowie "Żeroma" z wizytą w Sejmie

2018-12-27 09:17:49(ost. akt: 2018-12-27 09:27:13)

Autor zdjęcia: archiwum LO im. Żeromskiego w Bartoszycach

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego w Bartoszycach zwiedzili Sejm, wysłuchali wystąpień sejmowych i zapoznali się z podstawowymi zasadami pracy legislacyjnej. Po Sejmie oprowadził ich poseł Jacek Protas.
12 grudnia 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego pod opieką nauczycieli: Jarosława Jarosza, Doroty Haraf, Bartłomieja Szymusia wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W planach mieliśmy zwiedzanie gmachu Sejmu i Senatu RP.

Celem naszej wizyty było zapoznanie uczniów z pracą posłów i senatorów, a także sprawdzenie jak funkcjonuje władza ustawodawcza w Polsce.

W Sejmie przywitał nas poseł Jacek Protas. Mimo licznych obowiązków i napiętego grafika pracy znalazł dla nas czas, za co serdecznie dziękujemy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Sali Wszechnicy Sejmowej, gdzie pan poseł Protas zapoznał uczniów z głównym aspektem pracy Sejmu jakim jest proces legislacyjny. Mówił też o prawach i obowiązkach parlamentarzystów a także o pracy senatorów.

Następnie obserwowaliśmy obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Przysłuchiwaliśmy się także expose pana premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącego wotum zaufania.

Na korytarzach sejmowych młodzież miała okazję spotkać znanych nam przede wszystkim z ekranów telewizyjnych posłów i senatorów.

Wycieczka była dla nas żywą lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dorota Haraf


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gamon #2649961 | 46.76.*.* 27 gru 2018 10:35

    Jak juz to p. mgr. Na tytul trzeba zasluzyc.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Marek #2649952 | 91.231.*.* 27 gru 2018 09:57

    Pan Jarosz dalej "męczy" uczniów? "I daty, daty, daty" #pdk Ps. Nauczył się już Pan Profesor poprawnego tłumaczenia nazwy Schutzstaffel czy dalej jako "sztafety ochronne"?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5