Jest taki dzień..., czyli tradycyjne jasełka w szkole w Bezledach

2018-12-24 07:00:00(ost. akt: 2018-12-23 20:20:50)
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa.
Jak co roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach uczniowie wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę - przygotowali teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. To w niej przyszedł na świat Jezus. To do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon.

Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowo narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów, Heroda, Adama i Ewy przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Uczniowie z wielkim przejęciem odgrywali swoje role, dbając o prawdziwe przeżycie tajemnicy betlejemskiej nocy, a piękna scenografia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżyć te chwile i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Jolanta Siej


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5