Dąb pamięci w rocznicę odzyskania niepodległości

2018-11-05 12:30:15(ost. akt: 2018-11-05 12:31:40)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach

Jak uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości? Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach wzięło udział w ciekawym projekcie.
Na terenie Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach posadzono dąb ku pamięci Józefa Olszyny Wilczyńskiego. Dąb posadzono z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ten sposób szkoła wzięła udział w projekcie pt. "100 Dębów Pamięci Bohaterów Niepodległej". Autorami projektu są instytucje jak: Delegatura IPN w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.

Celem projektu było pielęgnowanie pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną, niepodległą ojczyznę, świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła wybrała sobie bohatera spośród stu postaci wyselekcjonowanych przez historyków olsztyńskiej delegatury IPN.

Gimnazjum otrzymało certyfikat za udział w projekcie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gimnazjumnr2

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5