Jak oni ślubują! Uczniowie z Wojciech przyjęci do szkolnego grona

2018-10-23 21:45:02(ost. akt: 2018-10-23 21:49:01)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Pierwszoklasiści z Wojciech ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
19 października 2018 r. w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera, ponieważ nadszedł długo wyczekiwany dzień ślubowania pierwszoklasistów.

Dzieci w kredkowej scenerii sali gimnastycznej, ubrane na galowo, zaprezentowały swoje umiejętności w plebiscycie pt. "Jak oni ślubują?". Pierwszoklasiści musieli wykazać się doskonałą znajomością zasad zachowania, zdrowego odżywiania i własnego kraju. Zarówno jurorzy, jak i wszyscy obecni na uroczystości nagrodzili ich umiejętności gromkimi brawami.

Burzą oklasków nagrodzono również uczniów przebranych za kucharzy, którzy stworzyli „orkiestrę” grającą na łyżkach, pokrywkach i innych przedmiotach kuchennych i pięknie zaśpiewali piosenki.

Jednak najwięcej emocji wzbudził „Taniec flag” w wykonaniu dziewczynek. A znamienita komisja, w skład której wchodziły takie sławy jak: Dorota Zawadzka – super niania, Magda Gessler – mistrzyni kuchni i specjalistka od zdrowego odżywiania, Komendant Główny Policji oraz przedstawiciel pana prezydenta - Generał Wojska Polskiego – jednogłośnie orzekła, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je w poczet uczniów szkoły.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor Krzysztof Osowski dokonał symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach, a wychowawczyni Urszula Rynkiewicz wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń zarówno rodzicom, gronu pedagogicznemu i całej społeczności uczniowskiej. Zgodnie z tradycją szkoły, dzieci posadziły na przyszkolnym terenie zielonym pamiątkowe drzewko. W klasie na wszystkich czekał wspaniały tort oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Urszula Rynkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5