Bezledy. Narodowe czytanie i oszczędzanie

2018-10-05 09:36:52(ost. akt: 2018-10-05 09:43:49)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

W szkole w Bezledach uczniowie wzięli udział w lekcjach zachęcających ich do czytania książek - w ramach "Narodowego Czytania 2018" oraz do... oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Ceniąc sobie wieloletnią współpracę z jednym z bartoszyckich banków, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach spotkali się z dyrektorem tegoż banku - panem Radosławem Wójcikiem - na zorganizowanej przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności lekcji bibliotecznej w ramach akcji „Narodowe Czytanie 2018”.

Całemu spotkaniu przyświecały dwa cele: zachęcenie najmłodszych i nieco starszych do czytania, jak również propagowanie przedsiębiorczości i oszczędzania w SKO.

Spotkanie miało miejsce 3 października br. w siedzibie szkoły. Zaproszony gość przeczytał najmłodszym fragment książki o przygodach bociana Kajtka. Zapoznał również słuchaczy ze współczesną rolą pieniądza w gospodarce i życiu każdego człowieka.

Przedstawił też wizję niedalekiej przyszłości, w której może nie być miejsca dla papierowej wersji pieniądza. Dodatkowo uzmysłowił dzieciom, że pieniądze są w nieustannym obiegu pomiędzy firmami i gospodarstwami domowymi. Nie obyło się też bez pytań od naszych podopiecznych, na które zaproszony gość w wyczerpujący i dostosowany do słuchaczy sposób odpowiadał.

W trakcie trwania lekcji pan Radosław obdarował najmłodszych słodkościami oraz książeczkami informacyjnymi banku.

Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z naszym ostatnim rocznikiem gimnazjalistów w ramach doradztwa zawodowego. Pan Radosław również przeczytał fragment książki – tym razem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Opowiedział o swojej drodze kariery zawodowej, obowiązkach
w pracy na stanowisku dyrektora oraz na innych stanowiskach w banku. Mówił
o wymaganiach i oczywiście o profitach związanych z pracą w sektorze finansowym.

Uczniowie mieli okazję uzmysłowić sobie, jak ważna jest edukacja oraz upór w dążeniu do celu. Zadawali wiele pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Nie zabrakło również akcentu promocji oszczędzania wśród młodzieży na spełnianie swoich zawodowych i nie tylko marzeń.

Całe spotkanie zwieńczono podziękowaniem dla gościa za przybycie oraz zaproszeniem do dalszej współpracy z równie niegasnącym zapałem.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5