MŚJ w kickboxingu: Sebastian Kuźniak pierwszą walkę ma już za sobą

2018-09-18 08:48:31 (ost. akt: 2018-09-18 20:41:17)
We włoskim Jesolo rozpoczęły się mistrzostwa świata WAKO juniorów i kadetów w kickboxingu. W gronie ponad trzech tysięcy zawodników jest dwóch reprezentantów Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo.
W polskiej kadrze na mistrzostwa znaleźli się pochodzący ze Szczurkowa bracia Sebastian i Michał Kuźniak. Obaj walczą we Włoszech w formule low kick.

We wtorkowy wieczór (18.09.) do ringu wszedł starszy z braci, Sebastian. W wadze do 86 kg juniorów starszych zmierzył się z reprezentantem Rosji Rusłanem Gasanowem.

Walka zakończyła się po myśli reprezentanta Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo. Sebastian Kuźniak górował nad rywalem warunkami fizycznymi: był wyższy, miał większy zasięg ramion, z których często korzystał. Od drugiej rundy pojedynek toczył się już pod dyktando polskiego zawodnika.

Rosjanin najwięcej animuszu miał na początku pierwszej rundy. Od razu rzucił się na Sebastiana, ten jednak przetrzymał ataki rywala. Z upływem czasu Gasanowowi wyraźnie zaczęło brakować sił i Kuźniak kontrolował przebieg pojedynku.

Stawką walki był awans do półfinału. Sebastian Kuźniak zmierzy się w nim z Bułgarem Nikolą Papazowem.

Startujący w kategorii do 81 kg juniorów Michał Kuźniak rywalizację we Włoszech rozpocznie od ćwierćfinałowego starcia w środę z Serbem Nikolą Miljkovicem.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5