Triumfalne powroty z Warszawy do Bartoszyc naszych mechatroników

2018-06-18 08:39:13 (ost. akt: 2018-06-18 08:44:19)
W przeddzień obchodów 50-lecia „Mechaniaka” odbyło się w Warszawie podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (OITiW).
Główną rolę odgrywali tam trzej mechatronicy z Bartoszyc: Patryk Strzałecki, Paweł Bohdanowicz, Radosław Oramus – zdobywcy pierwszej nagrody! Otrzymali oni (oprócz tabletu) puchar Ministra Edukacji Narodowej i Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, a także dyplomy i zaświadczenia.


Dojazd do Warszawy – samochód z kierowcą – nasi laureaci mieli zapewniony dzięki życzliwości Wojciecha Prokockiego, Starosty Powiatu Bartoszyckiego.

Wielkie sukcesy odnieśli uczniowie Technikum Mechatronicznego w tym roku. Zaczęło się w październiku 2017 r., od złotego medalu z wyróżnieniem (Jacek Prokopczuk, Artur Lipski) na XI International Warsaw Invention Show – imprezie zorganizowanej na Politechnice Warszawskiej pod patronatem Prezydenta RP z udziałem wynalazców z 25 państw.

Następnie, w marcu 2018 r., na XXIV Giełdzie Wynalazków (wyróżnionych co najmniej złotymi medalami na arenie międzynarodowej w latach 2016-2017) zostaliśmy nagrodzeni statuetką Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz dyplomem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, patrona imprezy.

W kwietniu nasi uczniowie zdobyli I i III nagrodę w Konkursie Prac i Projektów Praktycznych organizowanym przez Warmińsko-Mazurską Radę Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim oraz Kuratorium Oświaty.

Następnie nasza drużyna wygrała etap okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B „Wynalazczość”. W maju, w finale centralnym tej olimpiady Piotr Basiak zdobył tytuł finalisty. W czerwcu doszło trzech, już wymienionych, laureatów.

Od roku 2007 bez przerwy odnosimy sukcesy na konkursach i olimpiadach akredytowanych (patronat, współfinansowanie) przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz na konkursach organizowanych pod egidą Kuratorium Oświaty.

Zbigniew Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5