Gimnazjaliści strzelali w "Elizce" w zawodach o Puchar Dyrektora ZSP nr 2. ZDJĘCIA

2018-06-07 11:10:59 (ost. akt: 2018-06-07 11:25:24)
We wtorek 5 czerwca na strzelnicy pneumatycznej bartoszyckiej "Elizki" odbyły się II Zawody Strzeleckie Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 im E. Orzeszkowej w strzelaniu z broni pneumatycznej (kal. 4,5 mm).
Frekwencja była bardzo wysoka. W zawodach uczestniczyło 39 uczniów reprezentujących sześć szkół z powiatu bartoszyckiego (Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, opiekun: Tomasz Płonowski, Gimnazjum w Kinkajmach, opiekun Barbara Choruży-Połeć, Szkołę Podstawową nr 1 w Bartoszycach, opiekun Marek Wiszniewski, Szkołę Podstawową nr 4 w Bartoszycach, opiekun: Sebastian Krawczyk, Szkołę Podstawową nr 7 w Bartoszycach, opiekun: Marek Zabrzyjewski, Szkołę Podstawową nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, opiekun: Kamil Figat ).

Każda szkoła mogła wystawić 2 trzyosobowe drużyny. W zawodach startowali gimnazjaliści oraz uczniowie klas siódmych szkół podstawowych.

Strzelano z karabinków pneumatycznych w postawie stojącej. Oddawano po 3 strzały próbne i 10 ocenianych. Oceniano klasyfikację zespołową oraz indywidualną.

Najwyższy wynik w zawodach uzyskała Julia Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach (84 pkt), która została zwyciężczynią grupy dziewcząt. W grupie chłopców najcelniej strzelał Drozdowski Paweł ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach (81 pkt).

Zawody zostały zorganizowane przez Szkolne Koło Strzeleckie LOK "ZSP nr 2 Bartoszyce". Sędzią głównym zawodów był Jarosław Puszko, wspierany przez Wiktorię Dudek, Jakuba Jocza, Michała Wróbla, Mateusza Rajtaka, Jakuba Surmę, Bartosza Szyndlera, Macieja Obcarskiego.

Organizatorzy dziękują Dyrektorowi ZSP nr 2 w Bartoszycach Zbigniewowi Pietrzakowi za ufundowanie nagród. Dziękujemy również uczniom i ich opiekunom za uczestnictwo w zawodach.Jarosław Puszko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5