Patriotyczny maj w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2018-05-30 08:19:28 (ost. akt: 2018-05-30 08:23:58)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Miesiąc maj w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach był bardzo bogaty w wydarzenia kształtujące postawy patriotyczne małego dziecka. Celem spotkań było rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, budzenie miłości do ojczyzny, poszanowania dla polskiego dziedzictwa narodowego oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.
Już 2 maja uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach z okazji Święta Flagi. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu. 14 maja w naszym przedszkolu odbył się Międzygrupowy Quiz  wiedzy o Polsce. Wzięły w nim udział dzieci z najstarszych grup .Quiz miał na celu utrwalenie  wiadomości dotyczących naszej ojczyzny.

Natomiast 16 maja w naszym  przedszkolnym ogrodzie miał miejsce „Bieg Małego Patrioty”.  W biegu brali udział rodzice z wszystkich grup. Uczestnicy biegu w strojach biało-czerwonych mieli za zadanie pokonać wyznaczoną trasę.  Na mecie na każdego czekał medal.

Kolejna ważna majowa uroczystość to międzygrupowy konkurs recytatorski pt. ” Kocham Cię Polsko”, w którym wzięły udział dzieci ze starszych grup. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Następnie przedszkolaki prezentowały wiersze patriotyczne. Komisja konkursowa przyznała dla czworga dzieci szczególne wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Konkurs ubarwił występ dzieci z grupy Pszczółek, które w ludowych strojach wykonały tańce warmińskie.

Również 17 maja w godzinach popołudniowych w grupie Skrzatów miały miejsce warsztaty z rodzicami, podczas których przedszkolaki  mogły zaprezentować swoje wiadomości o Polsce, symbolach narodowych oraz polskich legendach.

Uczestnicy warsztatów pracując w grupach wykonali mapę Polski oraz  foldery przedstawiające polskie miasta, które mogliśmy wszyscy podziwiać w holu przedszkola.

Ostatni tydzień maja zarezerwowany był dla najważniejszych osób w życiu każdego dziecka. Dzień Mamy i Taty to bardzo szczególne daty dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta.

Pięknie udekorowane sale, dzieci w odświętnych strojach, wszystko to wprowadzało zaproszonych gości w miły, serdeczny nastrój.  Przedszkolaki prezentowały programy artystyczne, śpiewały piosenki, recytowały wiersze,  prezentowały tańce i inscenizacje, grały na instrumentach perkusyjnych  wszystko to, po to aby sprawić radość swoim rodzicom.

Na zakończenie dzieci podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5