Warsztaty strzelania z broni pneumatycznej w bartoszyckiej "Elizce"

2018-05-24 08:33:37 (ost. akt: 2018-05-24 08:39:13)
Dokładnie 50 uczniów z 5 bartoszyckich szkół wzięło udział w warsztatach strzelania z broni pneumatycznej na strzelnicy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach.
Warsztaty odbyły się 22 maja. Uczestniczyli w nich gimnazjaliści oraz uczniowie siódmych klas z 5 szkół: Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach, Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach.

Również opiekunowie uczniów (Marek Wiszniewski, Sylwester Chmielak, Tomasz Płonowski, Sebastian Krawczyk, Marek Zabrzyjewski, Figat Kamil) mieli okazję postrzelać z karabinków pneumatycznych.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Szkolne Koło Strzeleckie LOK "ZSP nr 2 Bartoszyce" i zostały przeprowadzone przez Jarosława Puszko, któremu pomagali uczniowie: Weronika Stapel, Maciej Sośnicki, Sebastian Kołodziejak, Olaf Sobczak.

Tematyka warsztatów obejmowała:

1. Zapoznanie z regulaminem strzelnicy i zasadami bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią;

2. Zapoznanie z postawami strzeleckimi i podstawowymi zasadami strzelania;


3. Strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej.Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych uczniów. We wtorek 5 czerwca uczniowie szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych będą uczestniczyć w II Zawodach Strzeleckich Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 w Bartoszycach.Dziękujemy przybyłym uczniom i ich opiekunom za uczestnictwo w warsztatach i zapraszamy na zawody strzeleckie.

Jarosław Puszko
Autor zdjęć: Weronika Stapel


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5