Bezledy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2018-05-07 08:03:22 (ost. akt: 2018-05-07 08:08:05)

Autor zdjęcia: Renata Rynkowska-Mężyńska

Uczniowie najmłodszych klas II i III szkoły w Bezledach zaoprosili młodszych kolegów na uroczystą lekcję w której przypomnieli znaczenie symboli narodowych, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Potem przemaszerowali przez miejscowość wręczając flagi mieszkańcom.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach przystąpiono do realizacji kolejnego zadania w ramach przygotowań do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W piątek 30 kwietnia 2018 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Atmosferę święta czuliśmy od samego rana, a to za sprawą udekorowanych biało-czerwonymi flagami klas, galowymi strojami dzieci.

Uczniowie klas II i III zaprosili młodszych kolegów na okolicznościową, uroczystą lekcję, na której przedstawili legendę o historii państwa polskiego, przypomnieli wiadomości na temat symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Recytowali okolicznościowe wiersze i wspólnie śpiewali piosenki.

Następnie uczniowie przemaszerowali ulicami Bezled niosąc dumnie wykonane przez siebie biało- czerwone flagi. Wręczali je napotkanym mieszkańcom, zachęcając do umieszczenia flagi w widocznym miejscu w swoich domach.

Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

Renata Rynkowska-Mężyńska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5