W szkole w Krawczykach wszystkie dzieci lubią szczypiorek i pomidory

2018-04-27 08:43:45 (ost. akt: 2018-04-27 08:55:22)
W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego ze szkoły podstawowej w Krawczykach realizują program profilaktyczny pt. ”Dbamy o zdrowie”.
Dzieci poznają m.in. zasady higieny ciała, rąk, jamy ustnej. Bardzo chętnie uczestniczą w praktycznych zajęciach. Pamiętają o codziennym myciu rąk po wyjściu z toalety, przed każdym posiłkiem oraz systematycznym szczotkowaniu zębów.

Podczas zajęć w dniu 17 kwietnia 2018 r. z wielkim zainteresowanie poznawały zasady zdrowego żywienia. Dowiedziały się, że aby być zdrowym należy nie tylko ubierać się stosownie do pogody i pory roku, ale jeść urozmaicone posiłki, bogate w świeże owoce i warzywa. Poznały, jakie witaminy zawierają pomidory, rzodkiewka, sałata i szczypiorek.

Najatrakcyjniejszym działaniem było przygotowanie wiosennych, kolorowych kanapek. Okazało się, że nie ma dzieci, które nie lubią szczypiorku czy pomidora. Te samodzielnie wykonane kanapki wszystkim doskonale smakowały. Dostarczyły małym brzuszkom niesamowitą dawkę witamin i energii. Na zdrowie!

SP Krawczyki


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5