Kolejny raz funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji

2018-03-23 17:34:49 (ost. akt: 2018-03-23 17:39:52)
Młodzież, z którą w czwartek 22 marca spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, już 4 maja br. będzie zdawać jeden z ważniejszych egzaminów w życiu – maturę. Co później? Z pewnością część z nich już wie. Dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, policjanci przedstawili ciekawą ofertę pracy w ich formacji.
W czwartek 22 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach policjanci spotkali się z pięcioma klasami tegorocznych maturzystów. Łącznie w dwóch spotkaniach wzięło udział ponad 90 osób.

Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji. Uczniowie obejrzeli spot autorstwa Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie promujący służbę w policji oraz film pokazujący, jak wygląda test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby dostać się w nasze szeregi.

Maturzyści dowiedzieli się, że w każdą 3. sobotę miesiąca w godz. 10-14 w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (dawna ul. Pstrowskiego) mogą spróbować swoich sił na torze przeszkód i skorzystać z rad policyjnych instruktorów.

Kolejna część spotkania poświęcona była Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacji Moja Komenda. Młodzież zadawała pytania i była zainteresowana możliwościami jaki dają aplikacje. Policjanci omówili też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Marta Kabelis
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bezrobotny karany #2484155 | 94.254.*.* 14 kwi 2018 07:50

    Ciekawe jakich argumentów policjanci użyli do zachęcenia ludzi do policji na nowych zasadach. Kolejne pytanie ale nie trzeba odpowiadać- Kto ich wysyła do szkół w tym celu bo wiadomo, że nie z własnej inicjatywy. Odpowiedź- braki, dużo wolnych etatów, słabe zarobki i przywileje emerytalne Na nowych zasadach. I teraz co biedni policjanci za nasz rząd muszą się dwoić I troić jakich tu argumentów użyć. A może przeszli specjalistyczne szkolenie w tym zakresie? Wyżej w KGP to mamy wielu utalentowanych umysłów- doświadczonych na ulicy.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5