Bartoszyce. Przedszkolaki poznają swoje miasto i jego historię

2018-02-18 16:58:33 (ost. akt: 2018-02-18 17:03:19)

Autor zdjęcia: archiwum Przedszkola Publicznego nr 2

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach poznają swoje miasto podczas wycieczek i spacerów oraz zajęć prowadzonych w bibliotekach. Widziały Bartoszyce z lotu ptaka, poznały legendy i oglądały archiwalne fotografie.
Jedną z ważnych aktywności człowieka jest jego poczucie przynależności do miejsca, które daje poczucie bycia u siebie i bycia sobą, co ma swoje konsekwencje w sferze aktywności.

W lutym dzieci z wszystkich grup Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach poznają nasze miasto i jego historię. Swoje miasto dzieci poznają przede wszystkim podczas zajęć dydaktycznych, stworzonych kącików patriotycznych nt. „ Moje miasto” ale również uczestniczą w wycieczkach do ciekawych miejsc.

Oglądają i podziwiają zabytki naszego miasta, poznają ich historię oraz symbole miasta: herb, flagę i logo.

Ciekawą formą poznawania historii miasta było spotkanie z panią kustosz z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która prowadzi Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, która opowiedziała dzieciom historię powstania naszego miasta.

Bardzo ciekawie opowiadała o ludach zamieszkujących dawno temu nasze tereny Prusach i Krzyżakach, o krainie Barcji i Dolinie Róż.

Spotkanie to usystematyzowało dotychczas zdobytą przez dzieci wiedzę podczas zajęć, zabaw i wycieczek.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem w poznawaniu historii naszego miasta było spotkanie z panią z Biblioteki Pedagogicznej. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały na dużym ekranie prezentację legend o Gustebaldzie i o Łynie. Podziwiały również nasze miasto z lotu ptaka, rozpoznając i nazywając różne obiekty.

Przedszkolaki swoje wrażenia odzwierciedlają  w pracach plastycznych na temat „Moje miasto” wykorzystując do tego różne techniki.

Prace eksponowane są w całym przedszkolu. Jest przy tym  wiele wspólnych rozmów, pomysłów a przede wszystkim wspaniała zabawa i ciekawe prace.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bartoszyce #2444022 | 212.244.*.* 19 lut 2018 11:58

    NAJLEPSZE PRZEDSZKOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5