Wojciechy. Pasowanie na czytelnika

2017-12-12 18:11:03(ost. akt: 2017-12-12 18:12:54)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Pierwszoklasiści z Wojciech zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wcześniej złożyli uroczyste przyrzeczenie i obiecali szanować książki.
Dnia 12 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Zapoznali się też z regulaminem biblioteki i prośbami książki. Musieli również prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor Krzysztof Osowski dokonał pasowania każdego z uczniów. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Teresa Bryła


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5