Żydowo. Z poezją i poetą w cztery oczy

2017-11-17 07:03:59 (ost. akt: 2017-11-17 07:11:27)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

W ramach promocji czytelnictwa odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie spotkanie autorskie z pisarzem, muzykiem wywodzącym się z naszego lokalnego środowiska – panem Tomaszem Matuszewskim.
Tomasz Matuszewski w humorystyczny i zarazem edukacyjny sposób przedstawił swoją twórczość. Przeczytał kilka utworów o różnej tematyce, w których zwrócił uwagę na grę słów i rolę, jaką mogą odgrywać w poezji związki frazeologiczne.

Ponadto przypomniał uczniom pojęcie homofonu i zaprezentował, jak może zmienić się sens wypowiedzi, gdy przestawimy w zdaniu wyrazy.

Nie zabrakło podczas spotkania również akcentu muzycznego w postaci wykonania autorskiej kołysanki, którą przetłumaczono na 8 języków.

Widać było zaciekawienie na twarzach uczestniczących w spotkaniu uczniów. Chętnie też brali udział w rozmowie z twórcą. Zadawali pytania niecodziennemu gościowi. Zainteresowanym poezją pan Tomasz zaproponował bliższe zapoznanie się z jego twórczością i zaprosił również do posłuchania jego gry na organach
w kościele w Galinach, gdzie obecnie pracuje.

Po części oficjalnej pan Tomasz, jak na znaną osobę przystało, zajął się podpisywaniem swoich książek. Kolejka, jak widać na zdjęciach, ustawiła się długa…

Na koniec spotkania podziękowano i zaproszono gościa na kolejną wizytę. To było owocne spotkanie i dla uczniów, i dla pana Tomasza.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5