Podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji pracowni RTG szpitala

2017-09-21 12:07:16 (ost. akt: 2017-09-21 12:29:22)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Z udziałem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina podpisano w szpitalu powiatowym w Bartoszycach umowę na dofinansowanie modernizacji pracowni RTG.
Umowę podpisali marszałek Brzezin, wicemarszałek województwa Miron Sycz oraz dyrektor szpitala Sławomir Wójcik. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 3 748 366,62 zł (wartość całej inwestycji to ponad 5,6 mln zł).

Po podpisaniu umowy goście mogli obejrzeć zmodernizowaną już pracownię. Szpital kupił m.in. tomograf komputerowy, aparat RTG typu telekomando, czy cyfrowy aparat RTG.

— Niemal wszystko zostało już w tym projekcie zrobione. Pozostało nam jedynie kupno aparatu USG. Z kolei tomograf, który kupiliśmy, powinien zabezpieczyć nasze potrzeby na kilkanaście lat. Pomyśleliśmy o sprzęcie, o pacjentach, o personelu, żeby mógł pracować w jak najlepszych warunkach — mówił Sławomir Wójcik, dyrektor szpitala.

— Technologia XXI wieku zawitała do naszego szpitala — dodał Wojciech Prokocki, starosta powiatu.

Przy okazji spotkania podano do wiadomości, iż w Narodowym Funduszu Zdrowia znajdą się pieniądze na finansowanie Oddziału Chorób Płuc i Oddziału Nefrologii bartoszyckiego szpitala, o co wcześniej były obawy.

— Jesteśmy już po ustaleniach z NFZ. Na Oddział Nefrologiczny zostanie rozpisany dodatkowy konkurs, w którym oczywiście weźmiemy udział. Myślę, że otrzymamy na niego pieniądze i oddział będzie istniał jako osobny oddział specjalistyczny, poza siecią szpitala — powiedział Sławomir Wójcik.

— Jeśli chodzi o Oddział Chorób Płuc mamy pewne wątpliwości, jak to wszystko się zakończy. Poruszyliśmy niebo i ziemię, żeby zachować ten oddział jako specjalistyczny. On będzie istniał, pytanie tylko, jak będzie finansowany. Po ostatnich ustaleniach wydaje się, że NFZ będzie się skłaniał ku temu, by niektóre procedury specjalistyczne poza siecią szpitali były dodatkowo opłacane. Chodzi tutaj głównie o nieinwazyjną wentylację mechaniczną pacjentów — dodał dyrektor.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NO #2334545 | 188.146.*.* 23 wrz 2017 06:08

  Oddział pulmonologii oddziałem specjalistycznym ????? Przecież tam nie dyżurują lekarze z tego oddziału, tylko lekarze z interny.... Słusznie NFZ chciał zakończyć tą farsę..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pacjent obserwator #2333297 | 94.254.*.* 21 wrz 2017 15:55

  Zastanawia mnie po co ten wice marszałek przyjechał składać podpis. Czy podpis marszałka Brzezina nie wystarczył ? Czy teraz będą zawsze jeździć we dwóch cokolwiek podpisywać i otwierać ? Dublują obowiązki za pieniądze podatników, pierwszy raz coś takiego widzę. Żenada

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5