"Misie" spotkały się ze swoimi rodzicami podczas świątecznych warsztatów

2016-12-21 09:19:12 (ost. akt: 2016-12-21 09:34:33)
W piątek 16 grudnia w grupie „Misie” Przedszkola Niepublicznego "Stokrotka" w Bartoszycach odbyło się świąteczne spotkanie połączone z warsztatami artystycznymi.
Na początku dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój prezentując krótki występ artystyczny: śpiewały kolędy, recytowały wiersze, a także tańczyły.

Rodzice aktywnie uczestniczyli w naszym spotkaniu: śpiewali wspólnie z dziećmi kolędy, rozwiązywali zagadki świąteczne. Mama Zosi zaprezentowała dwa wiersze związane ze świętami Bożego Narodzenia. Było to bardzo wzruszające.

Gościem specjalnym była Helena Chmielewska, która przeprowadziła w bardzo ciekawy sposób warsztaty. Pod okiem pani Heleny rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi wykonywali bombki, przyozdabiali je, kleili, a następnie dekorowali nimi choinkę w naszej sali.

Dzieci obdarowały rodziców prezentami: samodzielnie przygotowanymi i upieczonymi w przedszkolu piernikami oraz świecznikami.

Nie zabrakło na naszej uroczystości Świętego Mikołaja. Przybył on do naszych milusińskich z workiem prezentów. Dzieci przywitały długo oczekiwanego gościa piosenką, otrzymały prezenty, a chętni robili sobie z Mikołajem zdjęcia.

Mam nadzieję, że ta cudowna uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

Celami przyświecającymi temu spotkaniu były: wzmacnianie więzi uczuciowej z rodzicami poprzez uczestnictwo w spotkaniu wprowadzające w nastrój świąt Bożego Narodzenia, budzenie aktywności dzieci i rodziców oraz integracja grupy podczas wspólnych zajęć artystycznych.

Anna Zielonka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5