Derby w Bezledach: wygrana Cresovii, 10 goli, czerwone kartki

2016-05-14 19:46:28(ost. akt: 2016-05-14 20:14:33)
Ariel Żukowski strzelił dla Cresovii Górowo Iławeckie trzy gole w Bezledach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 25. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej doszło do pierwszych w tej rundzie derbów powiatu - Granica Bezledy zagrała u siebie z Cresovią Górowo Iławeckie. Gospodarze jednak przegrali ten mecz z kretesem.
Początkowo nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki Granicy. To gospodarze pierwsi stworzyli sobie znakomitą okazję. W 6. minucie Dawid Popławski uderzył piłkę głową, ale broniący bramki rywali Adrian Dworzański instynktownie odbił strzał.

Potem Granica objęła nawet prowadzenie. Michał Kurywczak uderzył tak precyzyjnie w kierunku dalszego słupka, że piłka zatrzymała się dopiero w siatce.

Wyrównanie padło pięć minut później, a w ciągu pierwszej połowy piłkarze i kibice Cresovii jeszcze dwa razy cieszyli się z bramek. Wszystkie trzy gole były efektem udanych rozegrań rzutów rożnych.

W drugiej połowie Cresovia wciąż dominowała. Po godzinie mogła być już spokojna wyniku. Oddała wtedy inicjatywę, w efekcie czego Granica strzeliła dwa gole.

Na więcej goście już nie pozwolili, a z upływem czasu było o to trudniej także dlatego, że drużyna z Bezled trzy razy karana była czerwonymi kartkami.

Cresovia ma teraz 45 punktów i zajmuje w tabeli 4. miejsce. Przed nią są Czarni Olecko, które mają trzy punkty więcej. W następnej kolejce górowian znowu czekają derby - tym razem u siebie z Victorią Bartoszyce.

Granica pozostała z 31 punktami. Daje jej to 11. pozycję. Za tydzień zagra na wyjeździe z Pojezierzem Prostki.