Wygrali konkurs "Uruchom serce bliźniemu"

2016-05-08 08:29:06 (ost. akt: 2016-05-08 08:33:18)

Autor zdjęcia: kaza

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im Elizy Orzeszkowej wygrali konkurs z pierwszej pomocy pn. „Uruchom serce bliźniemu”. Wzięły w nim udział 93 szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego województwa.
Katarzyna Stańczyk, Karolina Dąbkowska i Andrzej Osypowycz zostali zwycięzcami konkursu o puchar wojewody warmińsko-mazurskiego dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy.

- Celem konkursu było wykształcenie i propagowanie wśród  młodych ludzi umiejętności udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia Monika Tatol, nauczycielka biologii i opiekunka grupy.

- To wielki sukces naszych uczniów, którzy udowodnili, że życie ludzkie jest dla nich bardzo ważne i potrafią je ratować.

Fot. kaza
Zawody odbyły się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, a wzięły w nich udział dziewięćdziesiąt trzy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego województwa.

Projekt „Uruchom serce bliźniemu” powstał z inicjatywy przedstawicieli Wydziału Nauk Medycznych w Olsztynie we współpracy z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim. Składał się ze szkolenia – zajęć teoretycznych oraz praktycznych dla nauczyciela i jednego z przedstawicieli uczniów z każdej ze szkół.

Za tematykę szkoleń (elementy pierwszej pomocy) i ich realizację odpowiedzialni byli pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej pod kierownictwem dr. n. med. Rakesha Jalali.

Zakończeniem akcji „Uruchom serce bliźniemu” był konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w którym wystartowały wspomniane już wcześniej drużyny z całego województwa.

kaza

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5