Przedszkolaki z "dwójki" poznają podwodny świat

2016-03-13 09:09:04 (ost. akt: 2016-03-13 09:15:11)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Dzieci z grupy "Krasnoludki" Przedszkola Publicznego nr 2 mają własne akwarium. Karmią i obserwują bojownika, kory w nim zamieszkał. Poznają podwodny świat także w inny sposób.
Dzieci od najmłodszych lat są ciekawe świata dlatego my nauczycielki przedszkola staramy się przybliżyć i pomóc dzieciom zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie.

W ramach projektu realizowanego w naszym przedszkolu "Wody kropelka - tajemnica wielka. Co każdy przedszkolak powinien wiedzieć o wodzie” w grupie dzieci 3-letnich realizowano temat "Co żyje w wodzie?".

Aby maluchy mogły poznać bliżej podwodny świat postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Dzieci mogły obserwować podwodne rośliny i różne gatunki rybek akwariowych, poznały ich nazwy, dowiedziały się jak należy o nie dbać i czym je karmić.

Widząc zachwyt i zaciekawienie dzieci rybkami postanowiliśmy zakupić akwarium z całym wyposażeniem i założyć hodowlę rybek w przedszkolu.

W naszym grupowym akwarium zamieszkała rybka bojownik. Od tej pory wszystkie Krasnoludki dbały o bojownika, codziennie rano witały się z nim i karmiły.

Największą radość sprawiała wszystkim obserwacja pływającej rybki. Naszą salę odwiedzały dzieci ze starszych grup aby zobaczyć akwarium.

Również rodzice zaciekawieni naszymi poczynaniami włączyli się w poznawanie podwodnego świata poprzez dostarczenie informacji i ilustracji dotyczących życia ryb, z których wykonaliśmy wystawę w holu przedszkola.

W celu bliższego poznania świata zwierząt wodnych organizowaliśmy zabawy muzyczne "Podwodny świat" metodą C. Orffa, z chustą animacyjną "Rybak i rybki".

Dzieci kolorowały rybki , z których stworzyły "akwarium”. Metodą "Edukacja przez Ruch" powstały prace plastyczne "Rybki w wodzie".

Jesteśmy przekonani że takie działania rozwijają u dzieci procesy poznawcze, budzą wrażliwość na piękno przyrody i na pewno na długo pozostają w ich pamięci.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5